O mnie

Uważam, że najważniejszą relacją, jaką rozwijamy, jest ta z naszym wewnętrznym ja.

Ludzie często zapętlają się w powtarzające się wzorce, które mogą utrudniać ich pracę, życie miłosne lub osobiste relacje, spowodowane przeszłymi traumami lub oderwaniem od siebie. Może to ograniczać ich zdolność do prowadzenia satysfakcjonującego życia.

Proces nawiązywania kontaktu z często nieznanymi aspektami siebie umożliwia prowadzenie pełniejszego życia. Brak takiego połączenia z naszym psychologicznym centrum prowadzi w różnym stopniu do emocjonalnego bezdomności, pustki w pracy i osobistych relacjach. W moich publikacjach badam pojęcie „wewnętrznego domu”.

Moje podejście jest spersonalizowane do moich klientów. Zachęcam ich do mówienia tego, co przychodzi im do głowy, skupiając się na ich komunikacji, aby ustalić leżące u podstaw przyczyny ich problemów psychologicznych. Moim celem jest pomoc im w osiągnięciu samozrozumienia, poczucia większej satysfakcji w życiu oraz postępu w świecie.

Migracja, praca międzykulturowa i rozwój tożsamości to moje specjalne zainteresowania. Znam kultury europejskie i azjatyckie.

Umów wizytę

Biografia

Dr Conroy studiowała prawo, filozofię i psychologię, zanim została psychoanalitykiem. Otrzymała tytuł doktora na Union Institute. Jej praca doktorska specjalizowała się w psychoanalizie, migracji, kulturze i tożsamości. Jest także absolwentką i członkinią kadry dydaktycznej, a także superwizorem w Object Relations Institute for Psychoanalysis.

Prowadziła kursy z psychopatologii, rozwoju osobowości, technik i praktyk teorii relacji obiektowych w Object Relations Institute for Psychoanalysis. Prowadziła warsztaty, na których wprowadzała pojęcie „Odnalezienie Psychologicznego Domu Wewnętrznego” i prezentowała przypadki kliniczne oraz poezję ilustrującą podróż od często emocjonalnego wygnania do odnalezienia stopnia psychicznego domu wewnętrznego i poczucia przynależności.

Brała udział w różnych dyskusjach panelowych i prezentowała swoje prace psychoanalityczne na spotkaniu American Psychoanalytic Association, jak również w NPAP Psychoanalytic Institute. Wygłasza prelekcje na programach studiów podyplomowych na uniwersytetach, w instytutach psychoanalitycznych oraz innych organizacjach kulturalnych i międzynarodowych na temat imigracji, studiów międzykulturowych i zaburzeń osobowości.

Jej szczególne zainteresowanie „zjawiskiem migracji i kulturą” wynika z jej własnych doświadczeń z różnymi kulturami. Ma znaczną znajomość kultur europejskich i azjatyckich. Z powodu własnych doświadczeń migracyjnych ma szczególną świadomość emocjonalną różnych kulturowych ja migrantów funkcjonujących w obcych kulturach i „traumie migracyjnej”. W swoich książkach bada znaczenie zjawiska migracji ludzkiej w naszym zglobalizowanym świecie i jego konsekwencje, które dotykają całej ludzkości.